FAQ

UWAGA !!!
Działania podjęte w związku z luką bezpieczeństwa w niektórych routerach WiFi

  • Sprawdzamy routery naszych Klientów czy są podatne na zagrożenia wynikające z opublikowanej luki,
  • Blokujemy ruch wychodzący do fałszywych adresów DNS z naszej sieci,
  • Kontaktujemy się na bieżąco z naszymi Klientami u których zdiagnozowaliśmy występowanie problemu i uzgadniamy rozwiązania umożliwiające zażegnanie niebezpieczeństwa,

Zanim zgłosisz awarię jeśli to jest możliwe prosimy:

  • odłącz od zasilania na 2 minuty wszystkie urządzenia sieciowe takie jak router czy switch,
  • odłącz od zasilania na 2 minuty komputer,
  • sprawdź stan i konfigurację karty sieciowej i połączenia sieciowego w komputerze,
  • sprawdź konfigurację programów antywirusowych, firewalli oraz przeglądarek internetowych.
Uprzejmie prosimy o wypełnienie formularza na stronie, wyrażając swoje zainteresowanie naszymi usługami w konkretnej lokalizacji. W odpowiedzi otrzymacie Państwo informację czy istnieją odpowiednie ku temu warunki techniczne.
Tak, jeśli tylko mieszkasz w zasięgu sieci FajnyNet, możesz skorzystać z naszych usług, nie rezygnując z usług obecnego operatora.
Instalacja usługi FajnyNet polega na doprowadzeniu przez technika przewodu ethernetowego w pobliże komputera/routera. Po podłączeniu komputera/routera do sieci FajnyNet technik przeprowadza aktywację nowego komputera/routera w systemie zarządzającym i można rozpocząć korzystanie z dostępu do Internetu.
Instalacja usługi FajnyNet polega na zainstalowaniu przez technika (najczęściej na dachu) abonenckiej stacji radiowej i doprowadzeniu od niej przewodu ethernetowego w pobliże komputera. Po podłączeniu komputera/routera do sieci FajnyNet technik przeprowadza aktywację nowego komputera/routera w systemie zarządzającym i można rozpocząć korzystanie z dostępu do Internetu. Nie należy mylić tej usługi z dostępęm typu WiFi!
Najprostszym sposobem jest wejście na stronę Testera na górnej mapce wybranie punktu do którego chcemy zmierzyć prędkość i kliknięciu "Testuj" W wyniku pomiaru podawane są trzy parametry:
- Ping - To czas (ms) w którym pakiet testowy wysłany z Państwa komputera dotał do punktu docelowego oraz z niego powrócił.
- Download - To prędkość pobierania danych z serwera testowego.
- Upload - to prędkość wysyłania danych do serwera testowego.
Oferta standardowa obejmuje łącza umożliwiające osiąganie maksymalnych prędkości a nie prędkości gwarantowanych. Posiadamy w swojej ofercie również łącza z pasmem gwarantowanym przeznaczone do zastosowań profesjonalnych/komercyjnych. W takim przypadku prosimy o wysłanie do nas stosownego zapytania korzystając z niniejszego formularza. W odpowiedzi otrzymacie Państwo informację czy istnieją odpowiednie ku temu warunki techniczne oraz na jakich warunkach finansowych możemy świadczyć tego typu usługę o konkretnych zamawianych parametrach
Tak istnieje taka możliwość i nie jest związana z dodatkowymi kosztami miesięcznymi. Należy jednak pamiętać o tym aby urządzenia, które są do tego niezbędne zostały w należyty sposób zabezpieczone przed dostępem osób niepowołanych. Jeśli chcesz aby nasz technik przeprowadził to we właściwy sposób prosimy o wysłanie zgłoszenia w tej sprawie. Tutaj możesz się zapoznać z cennikiem usług dodatkowych.
W trakcie instalacji technik podłączy standardowo jeden komputer za pośrednictwem kabla ethernetowego. Podłączenie dwóch lub więcej komputerów do Internetu wymaga posiadania dodatkowego, odpowiednio skonfigurowanego urządzenia, tzw routera. Może równocześnie zaistnieć potrzeba wykonania dodatkowej instalacji kablowej w lokalu. Nasza oferta dodatkowa obejmuje również pomoc w tym zakresie. Prosimy aby zapoznać się z cennikiem usług dodatkowych
Adres IP w sieci FajnyNet jest adresem stałym przydzielanym dynamicznie przy każdym uruchomieniu komputera; za każdym razem jest on taki sam.
Wszystkie łącza FajnyNet są łączami symetrycznymi co oznacza że prędkości wysyłania i pobierania danych są takie same.